"Kafirler Arasında"

Hindistan ve Tibet'te Hristiyan ve Müslümanlar

Hareket Halindeki Ortaçağ’ konferans dizisinin ikinci randevusunda Melis Savaş ve Simone Costanzo bize Ortaçağ’da Hıristiyan ve Müslümanların Hint ve Tibet medeniyetlerini “keşfini” anlatacaklar. İlk izlenimlerinin ne olduğu, yerel dini inanç ve törenler hakkında ne düşündükleri, “Kafirlerin arasında” olmanın nasıl bir his olduğu tartışılacak sorulardan bazıları.

Melis Savaş doktorasını Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve şu anda Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ders vermektedir. Araştırmaları Hindistan’daki Türk varlığının tarihi üzerine odaklanmaktadır. Yayınları arasında Ak Hunlar, Selenge 2021 bulunmaktadır.

Simone Costanzo İndolog ve Güney ve Orta Asya tarihçisidir. Akademik çalışmalarını Güney Hindistan’daki Hristiyan topluluklar üzerine yapmıştır. 2010-2017 yılları arasında İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi’nde çalışmış ve araştırmalarını Hint alt kıtasındaki Orta Asya dil-kültür ve din etkileşimleri üzerine yoğunlaştırmıştır. Halen Federico De Renzi ile birlikte L’India turca: una storia dimenticata, Immagini dell’India tardantica e medievale (V-XVI sec. d.C.) adlı kitap üzerinde çalışmaktadır.

Konuşmacılar: Melis Savaş, Simone Costanzo
Dil: Canlı çeviri ile İngilizce ve Türkçe
Nerede: Sen Piyer Kilisesi, Galata Kulesi sk. 26, Beyoğlu
Ne zaman: 22 Kasım, saat 20:00

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.