Hafta 2

Herkese merhaba,

Size anlatacak yeni hikayelerle geri döndük!

İstanbul’daki hayatımız hala çok iyi gidiyor. Görevlerimiz iyi gidiyor.

Bugün size kütüphanedeki misyonumuz hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz. Manastırda 50.000’den fazla kitap bulunmaktadır. Kütüphanenin bir kısmı yenileniyor, bu yüzden birçok kitabın taşınması gerekti. Bu oldukça büyük bir iş. Ayrıca yerlerini değiştirmek için çeşitli dolapları sökmek ve tüm bu kitaplar için bir alanı yeniden düzenlemek zorunda kaldık. Bazı kitaplar eski ve bazen çok hasarlı. Onları nemden ve tozdan mümkün olduğunca korumanın yollarını bulmalıyız.

Öte yandan, kardeşler sık sık kataloglama sistemine girilmesi gereken dergiler alırlar. Ayrıca, taşınmayla birlikte genellikle kronolojik sıraya göre düzenlenmemiş olan dergilerin tarihlerini de sıralamamız gerekiyor.

Tüm kitaplar sanal kütüphane görevi gören bir sitede kayıtlıdır. Her kitabın üzerinde referans kodu bulunan bir etiket vardır. Zamanın testinden geçemeyen bu etiketleri sık sık yeniden yapıştırmak veya yeniden yapmak zorunda kalıyoruz.

Diğer görevlerimiz de çok iyi gidiyor ama onlardan bir dahaki sefere bahsedeceğiz! Maceralarımızı takip etmekten çekinmeyin!

Bu güzel şehirde bir ay geçirmiş olmanıza rağmen hâlâ keşfedilecek çok şey var. Türkiye’nin tüm spesiyalitelerini tatma fikrine kapıldık: chai, kahve, döner, Yeni Rakı, mayasız kolay poğaça…

Kısacası… Biz sıkılmadık ve İstanbul bizi her zamanki gibi büyülemeye devam ediyor!

Orada görüşürüz!

Thaïs ve Marie

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir