İstanbul'daki Dominikenler ve Sen Piyer Kilisesi

Atatürk Kitaplığı'nda bir Konferans

Claudio Monge ile Paolo Girardelli,  Sen Piyer Kilisesi’nin Gaspare Fossati projesine göre yapılmasına kadar İstanbul’daki Dominikenler’in tarihini  anlatacak. 
Elçin Macar moderatörlüğünde.

Claudio Monge : Strasbourg Üniversitesi’nde (Fransa) dinler teolojisi alanında doktorasını tamamlamış ve aynı zamanda Türk-Osmanlı dili ve kültürü alanında yüksek lisans derecesi almıştır. İsviçre’deki Fribourg Üniversitesi’nde dinler teolojisi ve uluslararası diyalog alanında misafir profesör. Aynı zamanda İstanbul’daki Dominican Study İnstitute’ten (DoST-I) sorumludur ve Dinlerarası Diyalog için Papalık Konseyi’ne danışmanlık yapmaktadır.

Paolo Girardelli : İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde Mimarlık Tarihi Doçenti. İlgi alanları arasında mimarlık tarihinin evrimiyle ilgili konuların yanı sıra, özellikle 18. ve 20. yüzyıllar arasında Doğu Akdeniz kentlerinde kentsel planlama ve kimlik politikalarının etkileri de yer almaktadır.

Elçin Macar : Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi. Yorgo Benlisoy ile birlikte yazdığı bir kitabı var: Fener Partikhanesi, Ayraç Yayınları, Ankara, 1996.

Konuşmacılar: Claudio Monge, Paolo Girardelli, Elçin Macar
DilTürkçe
Nerede: Atatürk Kitapligi, Konferans Salonu, Gümüssuyu / Taksim
Ne zaman: 26. Kasım saat 14.00

Tags:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir