Hafta 3

Herkese merhaba!
İki aydır İstanbul’da görev yapıyoruz. Burada, her zaman canlı çıktığımız birkaç küçük maceraya rağmen (endişelenmeyin ;)) her şey her zamanki gibi iyi gidiyor.
Bahçecilik (sonbaharla birlikte), kütüphane, bilgisayarlar (videoları düzenliyor ve podcast’ler oluşturuyor/yayınlıyoruz) gibi çeşitli görevlerimiz iyi gidiyor… Bu ay ayrıca kardeşlerin manastırda bulunan ve kendilerine ait olan bir daireyi yenilemelerine yardımcı olduk.
Ancak, bu son aydaki görevlerimiz burada bitmiyor çünkü İstanbul’daki hayatımız, haftada 2 gün “öğretmenlik” yaptığımız Salesian kardeşlerin Saint Don Bosco okulu tarafından da noktalanıyor. Gerçekten de, çılgın öğrencilerimizi giderek daha fazla tanımaya ve onlara bağlanmaya başlayarak, okul içinde yaş, kız/erkek, sabah vardiyası/öğleden sonra vardiyası karışımı bir futbol turnuvası düzenlemeye karar verdik (sonunda futbolun herkesin kendini orada bulduğu bir anlaşma konusu olduğunu çabucak fark ettik).
Don Bosco Şampiyonlar Ligi 2022 12 Kasım Cumartesi günü gerçekleşti:
Sabah 8.15: Öğrencilerin gelişini hazırlamak için organizatörlerin toplantısı, bazıları bizden çok daha uzun süredir orada olsalar bile, güne başlamak için çok sabırsızlardı!
Sabah 9’da (11’e kadar…): Öğrencilerin gelişi ve takımların dağılımı. Gün boyunca yaklaşık 80 öğrenci vardı (yani, 60’ı oynayan ve 20’si orada olan…)!
9.30 – 12pm: İlk maçın başlaması ve ardından diğer maçların başlaması (maç başına 30 dakika). Her biri 10 oyuncudan oluşan 6 takım 2 maç ve iki finalist için 3 maç oynadı.
Saat 12: Birkaç gün önce sipariş edilen pizzalar geldi, öğrenciler buna inanamadılar ve çok mutlu oldular. Harika bir atmosferdi! Kalan pizzaları ise aileleri için evlerine götürdüler, bu harikaydı!
Öğleden sonra 1: Toparlanma ve ardından kalan maçlara devam etme… Öğrenciler o kadar aşırı heyecanlıydı ki hakem 1 kırmızı ve 1 sarı kartla (kutsal hakem) onları durdurmak zorunda kaldı.
Son olarak, bir takım doğrudan finale yükseldi ancak diğer finalisti belirlemek için iki takımın ayrılması gerekiyordu… Cezalar!
Saat 16:00: Son maç, büyük final! Hepimiz çok heyecanlıydık, hayatımızın en güzel günlerinden biriydi!
16.30: Kupanın 5. takıma verilmesi, tüm takımlara madalya ve sertifika verilmesi.
         Günün sonu gelmişti. Çılgın bir hafta sonu ve yine çılgın bir ay geçirdik!
Son maceralarımız bu kadar, haftaya görüşmek üzere!
Thaïs ve Marie

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir